Jun 28, 2010

Hi,
we are here with an interesting news for the designers: decided turn some of our designed elements into CU products. Here is the first one - this beautiful tree. It have appeared in the Lollipop kit and we offer it now together with a matching hand-drawn leaf. All is in 300dpi.

Purchasing this product gives you (and only you) unlimited use of the files. You don't need to credit us every time you use them (although credit is appreciated), you can use them to create your own papers and/or elements for selling, as long as you don't claim graphics as your own.
***
Ahojky, máme zajímavé novinky pro designéry: rozhodli prodávat některé z našich elementů jako CU. Zde je první z nich - krásný strom. Ty co zakoupily kit Lollipop ví o čem mluvím :) Vše je v 300dpi.
Pokud zakoupíte tento produkt, můžete strom použít do Vašich kitů, jako element, na vykreslení papíru, na Vaše Ločka či na web - nesmíte jedno - prodávat ho dál jako CU
:)Hugs/zdraví

MartinaS

Jun 25, 2010

Happy Friday to everyone!
It`s my b-day and I have a small gift for you. Here is a Summer Breeze freebie (included 4 background papers 12x12 and 2 elements with and without shadows):
Krásný páteční den všem!
Zítra slavím narozeniny a rozhodla jsem se dát i vám jeden malý dárek - Summer Breeze freebie (obsahuje 4 papíry a 2 elementy se stínem i bez)
(image is clickable)
And for the fastest of you we have a next surprise. Leave a comment here and the lucky first girl will get our newest kit LOLIPOP for free! And that`s not all!!! Create a layout and use something of this freebie and leave a link to the gallery (DST or PBP) here and we will pick 3 lucky winners of $5 discount coupon to our shoppe on next Friday.
A pro nejrychlejší z vás máme další překvapení. První komentář vyhrává zdarma náš nejnovější kit LOLIPOP. A to ještě není všechno! Vytvořte ločko s použitím alespoň jedné věci z tohoto freebie, vložte link tohoto ločka z galerie (nejlépe DST nebo PBP) do komenářů zde na blogu a příští pátek vybereme 3 šťastlivce, kteří získají kupón na 5$ do našeho obchodu.
Have a nice week!
Mějte se fanfárově!
xoxo
Nikolette

Jun 11, 2010

Hi our dear blogger friends!

It`s Friday here (hurray) and we have a news:

Kit Lolipop - Sweet and airy kit perfect for girls layouts in bright colors.


Ahojky, je pátek (hurá) a my máme pro Vás novinky:

Kit Lolipop - některé ho asi již znáte - je to rozšířená verze našeho minikitu :)

Strawberries Add-On for you. It contains 5 overlays and clusters from our amazing CT girls. And if you don`t have a time, we have a Strawberries Quick Pages album just for you. Don`t miss it!


Kit Strawberries jsem rozšířily o "Add-On" (obsahuje 5 nádherných aranží) a o 5 "QP" - vše vytvořily naše šikulky z CT!


Have a nice weekend!


MartinaS

Jun 1, 2010

!!! new kit - new shop - new sales !!!
!!! nový kit – nový obchod – nová sleva !!!

Summer is drawing near, the strawberries are planted and soon they'll start to ripen. Strawberries is a perfect summer kit in red, green and brown, sweet and tasty, perfect for classic scrap, extractions but for simple scrap as well.
Kit contains: 78 elements with and without shadows, a mask, four unique wordarts, 18 simple and patterned papers and what more, two complete alphas with and without shadows!
Come, taste and buy, they are sweet and fresh!

Léto se kvapem blíží, jahody brzy začnou zrát. Strawberries je ideální letní kit v červené, zelené a hnědé, je ideální pro klasická Ločka, extrakce, ale i pro simple scrap.
Kit obsahuje: 78 elementů (s a bez stínů), masku, 4 wordarty, 18 jednoduchých i vzorovaných papírů. Dvě kompletní abecedy (s a bez stínu)!
Pojďte se podívat a nakupovat, jsou sladké a svěží!
Available at Pickleberrypop and also at our new shop at Scrapinsider!
K dispozici na Pickleberrypop, v našem novém obchodě na Scrapinsider! A na Mimibazaru.

This kit is really inspirative - look what a beauty our CT girls made!
Tento kit je opravdu inspirativní - Podívej, co krásy vytvořily naše holky z CT!To tempt you and to offer you a little treat we prepared a freebie:
Chceme Vás navnadit, takže Vám nabízíme malou pozornost:
Download here!


And this is not all! Only at Scrapinsider you can get our kits in a huge 30% sale!!!
A to není všechno! Pouze na Scrapinsider si můžete v průběhu června zakoupit naše kity za s 30% slevou!


Hugs
MartinaS